Rebranding: zmiana z wyobraznia.net na czarnecka.design

Chciałabym podzielić się z Tobą ważną zmianą, która ma miejsce. Zdecydowałam się na rebranding – zmianę z wyobraznia.net na czarnecka.design.

Dlaczego rebranding?

Moja marka, wyobraznia.net, powstała w 2009 roku. Wtedy byłam młodą projektantką, która dopiero zaczynała swoją karierę. Wybrałam tę nazwę, ponieważ chciałam podkreślić swoją kreatywność i zdolność do tworzenia oryginalnych projektów.

Na przestrzeni lat moje umiejętności projektowania ewoluowały obejmując szerszy zakres usług i stają się  coraz bardziej skuteczne w budowaniu marek. Zaczynałam od projektowania materiałów marketingowych dla małych firm, a dziś współpracuję z dużymi przedsiębiorstwami z różnych branż wspierając ich systemy identyfikacji wizualnych.

Z biegiem czasu zaczęłam odczuwać, że nazwa wyobraznia.net nie do końca odzwierciedla to, czym się zajmuję. Chciałam, aby moja marka była bardziej profesjonalna i bardziej precyzyjnie odzwierciedlała moją specjalizację, czyli przede wszystkim tworzenie wizerunków marek – logo i kompleksowych projektów graficznych, które są spójne z ich wartościami i celami, a także atrakcyjne i zapadają w pamięć.

Nowy wizerunek marki

Wraz z rebrandingiem zmieniłam także nazwę mojej marki na czarnecka.design. Nowa nazwa podkreśla personal branding – zarówno to, że jestem soloprzedsiębiorczynią, jak i fakt, że zawodowo zajmuję się tworzeniem wizerunku marek osobistych moich klientów.

Nowe logo czarnecka.design jest minimalistyczne i nowoczesne. Wykorzystuje proste liternictwo i stonowane kolory. Czerń ma kojarzyć się z moim nazwiskiem, elegancją i nowoczesnością, a brązy i beże kojarzą się z naturą, ciepłem i #wirtualnąkawą na którą się umawiam podczas współpracy 😉 Poprzednia kolorystyka miała podkreślać kreatywność, wyobraźnię i wszechstronność. Kojarzyła się z entuzjazmem i hobby, a nie profesjonalnymi usługami bazującymi na badaniach, profesjonalnej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu.

Nowa strategia

Wraz z rebrandingiem wprowadziłam także nową strategię rozwoju. Chcę budować rozpoznawalność swojej marki wśród firm z różnych branż mających na pokładzie team, który mogę wpierać swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu strategii wizualnej i marketingu. Skupiam się też na kompleksowych rozwiązaniach i współpracuję z ekspertami w swoich branżach, którzy zajmują się programowaniem, pomagają poukładać procesy wewnątrz firmy, a także jak zautomatyzować swoje działania z pomocą sztucznej inteligencji.

Pomagam swoim klientom w kwestii wizerunku ich marek, a także w zakresie planowania ich strategii działań marketingowych. Dostarczam firmom materiały i wsparcie merytoryczne, które zapewniają pracownikom spójność w komunikacji wizualnej i działaniach promocyjnych.

 


 

Rebranding to dobry sposób na rozwój marki. Może pomóc w zwiększeniu rozpoznawalności marki, wyróżnieniu się na tle konkurencji i dopasowaniu się do zmieniających się trendów rynkowych.

Jeśli rozważasz rebranding swojej marki, to warto dokładnie przemyśleć cele, jakie chcesz osiągnąć poprzez zmianę wizerunku marki. Następnie należy opracować strategię rebrandingu, która będzie określać konkretne działania, które należy podjąć.

 


 

Mam nadzieję, że moja historia rebrandingu będzie dla Ciebie inspiracją.

Wiktoria Czarnecka
tel. 506 058 573
wiktoria@czarnecka.design

 

Powiązane posty

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby wyjść.

Na górę