LATO. Lato wszędzie…

Mimo, że od kilku dni mamy już jesień, to tak naprawdę lato wciąż trwa – gdzie nie spojrzeć tam LATO, LATO, LATO! Niesamowicie popularny krój pisma, od lat na topie list przebojów, który aktualnie jest na 3 miejscu, czyli w światowej czołówce fontów na platformie Google Fonts, zaraz po Roboto i Open Sans:

Łukasz Dziedzic, grafik i typograf, czyli kreatywny ekscentryk pełen dystansu do siebie i świata. Stworzył logotyp empik i krój pisma używanego w jego identyfikacji wizualnej, logotyp sieci odzieżowej Reserved oraz wody Nałęczowianka – zgrabne, spójne i bardzo charakterystyczne, prawda?

 

 

 

 

 

Jego kariera zaczęła się rozpędzać m.in. dzięki rodzinie fontów Clan, później stworzył bardzo udany krój Lato, który jest jednym z najczęściej stosowanych fontów na świecie! Od prostych niszowych projektów po wielkie korporacje i rządowe materiały prasowe.
W przypadku tego ostatniego, Łukasz zaćwierkał na twitterze w ten sposób:

Twittowy wpis Łukasza Dziedzica
Jest to ciekawy paradoks: człowiek żyjący w zgodzie ze sobą i światem, mający bardzo dużo empatii, otwartości wobec ludzi i ich potrzeb stworzył niechcący bazę do komunikacji języka nienawiści, podsycającego niechęć i podziały. Lato okazało się być takim fontowym dynamitem, który został udostępniony publicznie na otwartej licencji Open Font License, a nieświadomi intencji autora szerzą zgoła odmienne od niego poglądy.
Skwituję to cytatem jego ulubionego filozofa:

Ignorancja i arogancja to dwie nierozłączne siostrzyce.

Więcej o historii Lato możesz odsłuchać w wywiadzie z 2015 roku:

Dla mnie takim słowem jest: Karnisz 😉

6 komentarzy dla “LATO. Lato wszędzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby wyjść.

Na górę