Odświeżanie logo i projekt materiałów promocyjnych

Wyzwanie:

Grupa Progress, renomowana organizacja zajmująca się usługami finansowymi, zwróciła się do mnie z prośbą o odświeżenie ich logo. Dotychczasowe logo nie oddawało w pełni wartości i profesjonalizmu marki, a także nie spełniało oczekiwań Grupy Progress w kontekście obecności online i offline. Celem było stworzenie nowoczesnego, spójnego i praktycznego projektu logo, które przekazywałoby mocną identyfikację wizualną dla Grupy Progress, ich spółek zależnych i stowarzyszonych.

Rozwiązanie:

Rozpoczęłam od gruntownej analizy istniejącego logo oraz wartości i celów Grupy Progress. Zidentyfikowałam obszary, które wymagały poprawy, takie jak czcionki, sygnet, cień i kolorystyka. Następnie przystąpiłam do procesu odświeżenia, skupiając się na wprowadzeniu zmian, które przekształciły logo w bardziej nowoczesne, czytelne i profesjonalne.

W ramach odświeżenia skorygowałam proporcje i krój czcionek, aby zapewnić optymalną czytelność zarówno w małej skali, jak i na większych nośnikach. Poprawiłam też sygnet, dodając mu subtelne zmiany, które podkreśliły unikalność marki Grupy Progress. W celu uzyskania bardziej trójwymiarowego efektu, dostosowałam cień, który nadawał logo głębię i dynamikę. Ponadto, przeprojektowałam kolorystykę, aby uzyskać harmonijne połączenie kolorów reprezentujących markę i jej wartości.

Po zakończeniu pracy nad logo, skupiłam się na opracowaniu spójnych materiałów firmowych, które uzupełniały nowe logo. Były to m.in. papier firmowy, wizytówki, teczki oraz banery reklamowe, które doskonale oddawały profesjonalizm i spójność marek związanych z Grupą Progress. Zadbałam o to, aby elementy projektowane zarówno dla potrzeb online, jak i offline, tworzyły spójną całość, wzmacniając wizerunek Grupy Progress.

Efekty:

Dzięki procesowi odświeżenia logo i przygotowaniu spójnych materiałów firmowych, Grupa Progress zyskała nowoczesny i profesjonalny wizerunek. Nowe logo doskonale prezentuje się zarówno na stronach internetowych, jak i na materiałach drukowanych, wzbudzając zaufanie klientów.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub opinie? jestem otwarta na dyskusję.

Wiktoria Czarnecka
tel. 506 058 573
wiktoria@wyobraznia.net

Powiązane posty

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby wyjść.

Na górę